Opłatkowe spotkanie muzealnej Rodziny

Opłatkowe spotkanie muzealnej Rodziny

Poniedziałek, Grudzień 22, 2025

Stowarzyszenie Muzeum Zagłębia Lubin to przede wszystkim wielka Rodzina pasjonatów, która wspólnie walczy o to, aby przeszłość miała swoje godne miejsce w przyszłości, a przez to będzie pamiętana przez kolejne pokolenia. Właśnie Ta Rodzina, po raz kolejny zorganizowała przedświąteczne spotkanie opłatkowe.

Tym razem nie tylko we własnym gronie, bo w jednej z sal Kościoła św. Wojciecha dane nam było gościć pokaźne grono ludzi związanych z Lubińskim sportem. Wśród obecnych pojawili się, między innymi, byli piłkarze Miedziowej ekipy, czyli Franciszek Machej, Marek Koronkowski czy Romuald Kujawa, pięściarz - medalista olimpijski z Seulu i zawodnik Zagłębia Lubin Janusz Zarenkiewicz, prezes SCS Amico Lubin Kazimierz Dziubczyński i wieloletni działacz Jan Dziki.

Obecni byli również przedstawiciele Zagłębia Lubin z dyrektorem sportowym Rafałem Ulatowskim, dyrektorem zarządzającym Rafałem Ziółkowskim, Przemysławem Chlebickim rzecznikiem prasowym klubu, Marzeną Nowakowską kierownikiem działu marketingu i komunikacji oraz trener Piotr Błauciak. Stowarzyszenie Sympatyków Zagłębia Lubin "Zagłębie Fanatyków" reprezentował zaś Paweł Kijowski, a Lubiński Klub Kibica Niepełnosprawnego Maria Mielniczak. Na spotkaniu obecni byli także inni przyjaciele Muzeum jak ks. Mateusz Nawrot czy Marek Skiba.

Spotkanie zainaugurowali wypowiedziami o miedziowej społeczności, działalności Muzeum oraz przyjaciołach stowarzyszenia – Krzysztof Kostka prezes Muzeum Zagłębia Lubin oraz proboszcz ks. Krzysztof Krzyżanowski, który wygłosił krótkie kazanie i zachęcił do wspólnego kolędowania.

Po części oficjalnej i tradycyjnym wigilijnym posiłku był czas na rozmowy o tym, co już za nami, ale nie zabrakło również rozmów o planach na przyszłość. Masa uśmiechów, mnóstwo anegdot i wspólnych zdjęć były najlepszym z podsumowań roku, jakie mogliśmy sobie wymarzyć, za co wszystkim obecnym z tego miejsca chcielibyśmy jeszcze raz podziękować.

Mamy nadzieję, że z czasem nasza rodzina będzie się powiększać i następnym razem do stołu zasiądziemy w jeszcze większym gronie.

Brak komentarzy
Szukaj